7 tipů na vánoční dárky pro milovníky kávy

Dovoluji si přinést Ti svých sedm tipů na dárky, kterými můžeš udělat radost kávomilům či kávomilkám ve svém okolí. Doufám, že Ti tento seznam bude dobrou inspirací pro letošní Vánoce.

1. Ikonická moka konvička Bialetti

Typická italská moka konvička se vyznačuje jednoduchostí přípravy, kterou zvládne opravdu každý, ale také skvěle chutnajícím výsledkem. Hliníkovou konvičku Bialetti Moka Express nalezneš v každé italské domácnosti, ale v prodejnosti ji nyní předhánějí modernější verze použitelné i na indukčním sporáku. Na výběr je z mnoha velikostních variant a tímto dárkem prostě nemůžeš šlápnout vedle.

2. Balíček výběrové kávy

Začátkem listopadu mi dorazila zásilka kávových zrn z čerstvých sklizní, proto si troufám nabídnout mnou pražené kávy jako ideální dárek pro letošní Vánoce hned na druhém místě v seznamu. Pokud obdarovaná či obdarovaný nebude spokojen, osobně se Ti omluvím.

3. Nejlepší ruční mlýnek na světě

Ano, není potřeba jej představovat – legendární ruční mlýnek německého výrobce Comandante má tak skvělou pověst, že by to bylo nošení dříví do lesa. Jakožto jediný přímý dovozce v ČR budu mít ještě v listopadu pár kousků skladem. Ale s objednávkou raději neváhej, každým dnem přibývají noví čekatelé…

Legendární mlýnek Comandante C40 MK3 Nitro Blade

4. Hario dripper V60

Pokud hledáš dárek pro někoho, kdo s výběrovou kávou teprve začíná, nebo pokud je letos z jakéhokoliv důvodu Tvůj rozpočet omezený, nemůžeš šáhnout vedle výběrem dripperu Hario V60. Nezapomeň ale na papírové filtry ve správné velikosti!

5. rCup – šálek na kávu s sebou

O opakovaně využitelných šálcích rCup vyráběných z recyklovaných jednorázových kelímků jsem už na svém blogu psal. Neobsahují ftaláty ani BPA (Bisfenol-A), jejich víčko perfektně těsní, dají se otevřít i zavřít jednou rukou a pít z něj můžeš po celém obvodu. Ideální dárek pro kávomilce, kterým není lhostejné životní prostředí a kteří nechtějí ve svém každodenním životě produkovat zbytečný odpad.

6. Fonte superfood Latte nebo Chai

Německá značka Fonte je známá jako výrobce superfood směsí pro přípravu nápojů na bázi ochucených latte (kurkuma, řepa či uhlí), čokolád, frappé a tzv. Chai (kořeněné směsi s výraznou chutí i vůní). Moje nejoblíbenější je Fonte Charcoal Latte, ale Ty vybírej podle chuťových preferencí toho, komu chceš udělat radost.

7. Domácí pákový kávovar Oscar

Na závěr jsem si pro Tebe připravil pověstnou třešničku na dort. Nejoblíbenější a nejprodávanější domácí kávovar z dílny italského výrobce Nuova Simonelli. Ostudu neudělá ani v kanceláři, ordinaci nebo malé kavárně.

Snad jsem Tě svými sedmi tipy na vánoční dárky pro kávomilce dostatečně inspiroval. Držím palce, ať ten, koho obdaruješ, Tvůj dar oplatí krom díků i upřímným a širokým úsměvem z radosti nad skvělým dárkem.