Jak (si) začít s výběrovou kávou

Degustoval jsi někdy víno? Těch chutí a vůní, co se v něm dá objevit! Teda až do chvíle než se ocitneš pod stolem… A teď si představ, že káva je chuťově ještě mnohem pestřejší. I když, jak která. Ta konvenční, ze supermarketů a řetězcových kaváren, bývá přepražená, unifikovaná, často nahořklá. Pokud chceš víc než jen kofeinový doping a hledáš chuťový požitek, který se neomrzí, sáhni po výběrovce.

Etiketa balíčku výběrové kávy
Etiketa balíčku výběrové kávy

Odhaduješ mě správně. Než abych si dal hnusné kafe, raději zvolím kofeinovou abstinenci. Na druhou stranu ale vím, že ne každý se narodil pod kávovníkem a zorientovat se v hantýrce baristů může být složité. S radostí tě proto zasvětím do základů výběrové kávy. Protože začít si s ní můžeš kdykoli. A na jinou už si nevzpomeneš (samozřejmě neplatí v případě Bobiny, na tu myslím neustále).

První seznámení: Výběrovka… Těší mě

Zkušený kávomilec pozná výběrovou kávu především podle chuti. Jsou v ní zastoupeny třeba ovocné, čokoládové nebo oříškové tóny. Není hořká a má různé úrovně kyselosti. Jak poznáš výběrovou kávu, pokud jsi jí zatím nepolíben?

Pro seznámení s výběrovkou ti rovnou doporučím zajít někam, kde ji umí připravit. A nemyslím teď jen můj Kafekrámek v Ostravě. Jsou kavárny, ve kterých servírovanou kávu prezentují pouze pod názvem značky. Víc ani ťuk. A pak existují podniky, ve kterých mají na mlýncích zrna s jasným původem. Barista ti kávu do detailu popíše a nabídne ji jako espresso nebo šálek připraví pomocí jiné alternativní metody. Chápeš ten rozdíl?

U výběrové kávy budeš vždy vědět, odkud pochází. Na obalu si přečteš, v jaké zemi, oblasti či farmě byla zrna pěstována, o jakou jde odrůdu a často i jméno farmáře, který zralé kávové třešně sklidil. Dozvíš se, jak byla zrna dále zpracována, kdo je upražil a kdy. Napovědět může i bodové hodnocení kávy, například v systému Cup of Excellence. Jde o soutěž, která každý rok hledá tu nejlepší kávu světa. Jen tak ji ale neochutnáš. Ta nejlepší zrna vyjdou na pořádný balík a prodávají se v aukcích.

Štítek balíčku výběrové kávy
Štítek balíčku výběrové kávy

Další oťukávání aneb jak ji lépe poznat

Přicházíš jí na chuť a chtěl by ses k ní dostat blíž? Vydej se na cupping, tedy degustaci kávy. Nejčastěji je pořádají pražírny a kavárny. Za relativně nízké vstupné budeš mít možnost ochutnat hned několik vzorků a možná poprvé v životě zjistit, jak vypadá předávkování kofeinem. Navíc s profesionálním vedením a výkladem. S Bobinou máme tyhle akce rádi a občas je taky organizujeme. Číhej!

Experimentovat můžeš začít i doma. Není nutné hned pořizovat drahý kávovar. Metod, jak připravit dobrou kávu je spousta a pohybují se v různých cenových relacích. Budu předpokládat, že chceš začít s nízkým rozpočtem, ale kvalitně. Neobejdeš se bez mlýnku. Ty ruční pořídíš do tisícovky. Investici se nebraň – káva totiž ztrácí chuť a aroma už 3 minuty poté, co projde mlecími kameny. Když si necháš celý pytlík kávy pomlít v kavárně, kromě pocitu, že barista je kámoš, ti to moc užitku nepřinese…

Příprava Hario V60
Příprava Hario V60

Hrubost mletí závisí na tom, jakým způsobem budeš nápoj připravovat. Nahrubo zrna umeleš třeba do french pressu, střední hrubost se hodí pro Chemex, o něco jemněji nastavíš mletí pro filtrování přes Hario V-60 a moka konvička si rozumí s jemně mletou kávou. Jednotlivé postupy, které tě dovedou ke skvělým šálkům kávy v domácích podmínkách, najdeš brzy na blogu.

A žili šťastně až na věky?

Aby ti kávové zážitky nic nekazilo, dbej na to, abys nakupoval co nejčerstvěji pražená zrnka. V nejlepší formě jsou přibližně týden od data pražení. Pak začínají chutě a vůně pomaličku vyprchávat. Netahej si domů kafe po kilech, sáhni spíš po malých balíčcích, které zvládneš spotřebovat do měsíce.

Než zjistíš, které druhy káv ti nejvíce sedí, nějakou dobu to zabere. S každým dalším šálkem začneš jednotlivé chuťové složky lépe rozeznávat. A možná tě tahle hra začne neskutečně bavit. Časem se „propiješ“ do stádia, kdy ti kávy, ze kterých jsi byl na začátku své kávomilecké kariéry nadšený, budou připadat fádní. Naštěstí je svět výběrové kávy tak pestrý cirkus, že si k žonglování s kávovými zrny (má oblíbená disciplína) bez problémů najdeš materiál podle svých představ.