Splněný sen baristky Jany Jahodové: vlastní kavárna v Novém Jičíně

Občas s Bobinou ve dnech volna vyrážíme na výlety. Cíle si vybíráme mimo jiné podle toho, jestli je v jejich blízkosti dobré kafe. V Novém Jičíně o něj nouzi nemají. Zkušená baristka Jana Jahodová tam před více jak rokem otevřela vlastní kavárnu. Pojmenovala ji Doma, protože se tady tak cítí. Nad šálky cappuccina jsme společně probírali, jak se jí v roli podnikatelky daří a jak lidé reagují na výběrovou kávu, se kterou se v Novém Jičíně tak často nesetkávali.

Boby: Kdy vznikl nápad na otevření kavárny a jak dlouho trvalo, než uzrál?
Jana: Všechno začalo v těhotenství, kdy jsem opustila práci. Dělala jsem tehdy baristku v jedné kopřivnické kavárně. Měla jsem tam hodně nápadů a mohla je realizovat, ale pro někoho jiného. Přišla touha být svým vlastním pánem. Koncept kavárny se v mé hlavě zrodil ani ne v průběhu jednoho roku. Pak, když se Jáchymek narodil, začala jsem svou představu realizovat. Malému byl asi měsíc, když jsem se s paní majitelkou dohodla na pronájmu prostor. K otevření jsme to dotáhli za necelý půlrok. Spolu s péčí o malé miminko to bylo poměrně náročné období.

Boby: Kavárna před nedávnem oslavila první narozeniny. Jak ten uplynulý rok hodnotíš?
Jana: Celkově k nám teď chodí určitě více lidí. Řekli si o nás mezi sebou a máme i širší nabídku než na začátku. Ale první rok byl úžasný. Kavárna mě doslova dělá šťastnou. Vím, že to možná zní jako klišé, ale je to tak. Zatím tady bývám třeba dvakrát, třikrát týdně, ale těším se, až budu za barem trávit více času.

Bobina: Takže splněný sen?
Jana: Ano, přesně tak. Vlastně ani nevím, co bych dělala ve svém volném čase, kdybych kavárnu neměla. Takhle mám pořád na čem pracovat, často věci měním, připravuji sezónní nabídky, školím se, jezdím po republice a sbírám inspiraci.

Jednoduše zařízený interiér s dřevěnými prvky a decentními dekoracemi.

Boby: Bylo těžké najít vhodné prostory?
Jana: Na ty jsem měla velké štěstí. Hned se mi zalíbil venkovní dvorek i vnitřní dispozice. Navíc tady před třemi lety byla kavárna, kterou potom zrušili, takže i ta byrokratická cesta byla trochu vyšlapaná. Miluju dřevo a věřím, že je tu hlavně díky němu a drobným dekoracím útulno a lidé to teplo domova vnímají a je jim tu dobře stejně jako nám.

Bobina: Jaká je nabídka tvé kavárny, na co zákazníky lákáš?
Jana: Můj prvotní plán byl, že se budu věnovat jen kávě. Ale brzy jsem pochopila, že by tu chodila jen hrstka lidí. Oni si chtějí sednout a dát si ke kávě něco dobrého. Našla jsem proto skvělou pekařku, díky které máme vyhlášené dorty. Taky připravujeme drobná jídla, třeba vafle a každodenní snídaně. Nabídku ladíme sezónně, teď jsme dělali chleba s pomazánkou z medvědího česneku a bude i fialková limonáda, protože fialky zrovna kvetou. Navíc děláme různé tematické akce a do budoucna bych chtěla rozjet i brunche a food markety.

Boby: Jak lidé z Nového Jičína a okolí reagují na výběrovou kávu?
Jana: Sami jsou často překvapení, jak je dobrá. Všechny recenze, které máme, jsou především na dobré kafe. Máme dva mlýnky. Na jednom je vždy Brazílie, na druhém nějaká kyselejší káva, často Rwanda, Ethiopie. Zákazníci v Novém Jičíně jsou zvyklí na méně kyselé tóny. Asi 80 % z nich vyžaduje brazilskou kávu.

Bobina: Brazílii jsem vám do kavárny nedávno balila a posílala. Jak ti chutnala?
Jana: Na to budu těžko hledat odpověď. Mám ráda hodně kyselé kávy, k té brazilské nemám vztah. Nastavím si ji na mlýnku, ochutnám, ale s chutí ji nevypiju. Stejně jsou na tom i všechny naše baristky. Nicméně zákazníci jsou s vaší kávou spokojení, pochvalovali si ji.

Boby: A kdybys měla zhodnotit naši vzájemnou spolupráci?
Jana: S tou jsem opravdu spokojená. Když jsem cokoli potřebovala, vše fungovalo a objednávky byly rychle doručené. Často odebírám KeepCupy a jednou na mě v balíku čekal jahodový KeepCup. Celý červený, přímo pro mě. To byla krásná pozornost. Při každé cestě do Ostravy se chodím projít do vašeho kafekrámku. Fakticky tam pokaždé skončím. Máte super výběr limonád. Seznámila jsem se u vás třeba s růžovou limonádou, která mě nadchla.

Do kavárny Janě dodávám brazilskou kávu a KeepCupy, které si tu zákazníci hodně oblíbili. Když s nimi přijdou pro kávu s sebou, dostanou ji se slevou.

Boby: Podle čeho si vybíráš dodavatele?
Jana: Hledám vždy malé české pražírny, se kterými můžu navázat osobní kontakt. Chci, aby mi sedla nejen káva, ale i lidé, kteří ji praží. Naše hlavní pražírna je z Olomouce a s Kubou a Kristýnkou, kteří ji vlastní, máme pěkný, skoro až kamarádský vztah. Dále střídáme kávu od Rebelů, od vás z Čerstvých Bobů nebo z Doubleshotu. Odebírám vždy jen tolik, aby zásoba vydržela asi na týden. Tím pádem mám vždycky čerstvá zrna.

Boby: Co bys poradila lidem, kteří o založení vlastní kavárny uvažují?
Jana: Aby to dělali s radostí a láskou. Protože host okamžitě pozná, jestli tam jste jen kvůli jeho penězům, nebo protože vás to těší. A pak je dobré mít kolem sebe hodně pozitivních lidí. Mě třeba podporovali kamarádi. Takže aby miloval kávu, měl kolem sebe fajn lidi a byl rád za to, co dělá.

JANA JAHODOVÁ
baristka a majitelka kavárny Doma
S výběrovou kávou se seznámila přibližně před pěti lety, kdy začala pracovat jako baristka. První myšlenky na otevření vlastní kavárny přišly v těhotenství. Do realizace se pustila na podzim 2017, záhy po narození syna. Za necelých šest měsíců už vítala první zákazníky. Ti si kromě kávy z malých českých pražíren rychle zvykli i na domácí dorty a další dobroty.